Adsense Banlı Siteler Onay Alabilir mi?

Adsense banlı siteler onay alabilir mi sorusu Google’un reklam vermek için sitelerden beklediği Adsense politikalarıyla cevaplanabilir.

Reklam almak için Google Adsense’e başvuran kişinin veya şirketin siteleri Google tarafından detaylı olarak incelenmektedir. Her başvuru bir karara bağlanır ve bu karar bazen geri alınabilir, bazense geri alınamaz. Google bu durumu politikalarında açıkça ifade etmektedir.

Google Adsense başvurunuzun yetkililer tarafından incelenmesi sonucunda reklam almanız yasaklanabilir. Yani Google Adsense banıyla karşılaşabilirsiniz. Google’dan aldığınız cevap emailinde başvurunuzun durumu şeffaf bir şekilde yazacaktır. Cevap metninde eğer bir daha başvuru yapamayacağınız yazılıysa kesinlikle başvuru yapamazsınız.

Adsense Ban Olmamak İçin Dikkat Etmeniz Gereken Kriterler

Adsense banlı siteler onay alabilir mi sorusunun cevabını verdikten sonra sitenizin Google ban yememesi için dikkat etmeniz gereken bazı kriterleri hatırlatmak isteriz. Sitenize reklam aldıktan sonra bu reklama kendiniz tıklarsanız ya da planlı tıklamalar gerçekleştirdiğiniz tespit edilirse Google’dan ban yiyerek bir daha hiçbir zaman o site için Google Adsense onayı alamayabilirsiniz.

Kullanıcılar tarafından sıklıkla yapılan ve tıklanmayı artırmayı amaçlayan farklı üyelere ait reklam kodlarını aynı sayfada kullanmak da Adsense ban yemek için yeterli bir sebep olarak karşımıza çıkmaktadır.

Diğer Adsense Ban Sebepleri

Sitenizde aynı içerik, renk ve boyutta iki Adsense reklamına yer verirseniz bu durum Adsense banı almanıza yol açacaktır.

Diğer bir Adsense ban yeme nedeni ise daha fazla reklam alabilmek adına konu ve içerik ile alakalı olmayan anahtar sözcüklerin kullanılması, yani sitenizin on-page kısmında spam içeriklere yer vermenizdir.

Ayrıca iki farklı Adsense hesabı açmak, reklamlarınızın tıklanmasında ani artışların olması, sitenizde reklamlarınızın tıklanması adına teşvik edici sözcükler kullanmak da Adsense tarafından ban yemenize neden olmaktadır.

Bu tür ban durumlarında Adsense banlı site olarak yayın hayatınıza devam edersiniz ve bir daha o site için Adsense onayı almanız mümkün olmaz. Ban sonrası yapabileceğiniz tek şey Media.net gibi alternatif reklam mecralarını denemek olur. Bu mecralar Adsense kadar etkili mecralar olmadığı için kazancınız ciddi oranda düşecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir