Adsense Onayı Almak İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Adsense onayı almak için nelere dikkat edilmeli sorusu internet üzerinde web sitesi veya Youtube kanalı bulunan kişilerin reklam aracılığıyla para kazanması için araştırdığı önemli bir
konudur. İnternet üzerinden para kazanmanın birçok yolu var ve Google Adsense ile reklam gelirleri yoluyla para kazanmak en etkili online para kazanma yollarının başında gelmektedir.


Google tarafından kullanıcılara sunulan Google Adsense programı ile web sitesi sahipleri ve reklam verecek kurumlar bir araya getirilmektedir. Günümüzde web sitesi bulunan kişi ve kurumların gelirlerine bakıldığında gelirlerin çoğunluğunun Google Adsense yoluyla kazanıldığını görmekteyiz. Google Adsense ile para kazanmaya başlamak için reklam eklenecek siteye onay alınması gerekmektedir. Site sahiplerinin başvuruları Google Adsense
politikaları kapsamında Adsense ekibi tarafından değerlendirilir. Başvurunuza olumlu yanıt alabilmek için Adsense onayı almak için nelere dikkat edilmeli sorusunun cevabını iyi bilmeniz gerekir;

Kopya İçerik

Kopya içerik, Google Adsense onayı almak isteyen site sahipleri için en çok dikkat edilmesi gereken konudur. Google arama motorunun çok fazla tercih edilmesinin sebebi özgün sonuçlar vermesidir. Bu nedenle Google Adsense onayı alabilmek için web sitenizde kopya içeriğe yer vermemeniz ve özgün içerikli yayınlar yapmanız gerekmektedir.

Yasaklı İçerik

Web sitenizde Google tarafından yasaklı içerik olarak değerlendirilen konu başlıkları ve içerikler bulunuyorsa kesinlikle Adsense onayı alamazsınız. Terör, hakaret ve şiddet barındıran içerikler ve Google tarafından zararlı görülen her türlü içeriğin web sitenizde bulunması, Google Adsense’in başvurunuzu kesinlikle onaylamayacağı anlamına gelir. Bu web sitenizde yer alan içeriklerin yasaklı olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

İçerik Sayısı

İçerik sayısı, Adsense onayı almak için nelere dikkat edilmeli konusunda sıralanabilecek kriterlerinin başında gelmektedir. Web sitenizde en az 50 tane ortalama 500 kelimelik özgün içerik ve makale bulunması onay almanızı çok kolaylaştırır. İçerik olarak bol ve özgün makaleler bulunan web siteniz var ise Google Adsense onayı almanız kolaylaşacaktır.

İletişim Bilgileri

İletişim bilgilerinin açık ve kapsamlı bir şekilde web sitenizde bulunması kullanıcılar tarafından güvenilir olduğunuzun kanıtı olarak görülmektedir. Bu nedenle Google da web sitenizin güvenilir olup olmadığını iletişim bilgilerinizin açık ve kapsamlı bir şekilde yazılı olup olmadığına göre değerlendirmektedir. Google Adsense onayı almak istiyorsanız web sitenizde iletişim kısmı oluşturup bu bölüme iletişim bilgilerinizi doğru, açık ve kapsamlı bir şekilde yazmalısınız.

Gizlilik Politikası

Gizlilik politikası Google Adsense onayı almak isteyen kişilere olumlu puan kazandıracaktır. Web sitenizde kullanıcılarınızın bilgilerinin gizli kalacağı ve başkaları ile paylaşılmayacağına dair bir onay metni bulunuyorsa bu durum insanların gizlilik haklarını önemsediğiniz anlamına gelmektedir. Gizlilik politikalarının yer aldığı internet siteleri Google Adsense başvurularında bir adım öndedir.

Ticari İçerik

Ticari İçerik Adsense onayı almak için nelere dikkat edilmeli konusunda önemli bir kriterdir. Google’ın ve reklam vermek isteyen kişilerin amacı para kazanmaktır ve reklam verenler, daha fazla dönüşüm almak için kendi işleriyle bağlantılı yayınlara reklam vermeyi tercih eder. Bu
nedenle web sitelerinizde bulunan içeriklerin bir şekilde ticari faaliyetlerle bağlantılı olması, onay alımını doğrudan kolaylaştırmasa bile onay almanız durumunda kazancınızı arttıracak bir faktördür.

Kullanıcı Sayısı

Kullanıcı sayısı Google Adsense onayı almak için dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli faktördür. Web sitenizin günlük kullanıcı sayısı fazla ise internet sitenizde yer alacak reklam üzerinden alışveriş yapacak kişi sayısı da o kadar fazla olacaktır. Bu dönüşüm ihtimali ne kadar fazla olursa Adsense onayı almanız o kadar kolay olur. Bu nedenle özgün içeriklere sahip olan web sitenizin ziyaretçi sayısını yeterince arttırdıktan sonra Google Adsense başvurusu yaparsanız, onay almanız daha kolay olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir