Kaliteli Adsense Geliri Sağlayan Site Türleri

Kaliteli Adsense geliri sağlayan site türleri ile Adsense üzerinden daha fazla para kazanabilirsiniz. İlk olarak sitenizin istikrarlı ve kaliteli olmasını sağlayacak etmen ilgi ve bilgi sahibi olduğunuz bir konuda site açmanız olacaktır. Çünkü ilgi ve bilgi sahibi olduğunuz bir konuda site açarsanız içerik üretme açısından sıkıntı yaşamayacak ve ziyaretçilerinize düzenli bir şekilde kaliteli içerikler sunabileceksiniz. Bu durumda düzenli ve tatmin edici bir Adsense gelirine sahip olabilirsiniz.

İnternet üzerinde Adsense gelirine sahip olan milyonlarca site bulunmaktadır. Ancak bazı siteler farklı konularda daha kaliteli içerikler üreterek diğer sitelerden ayrışırlar ve daha fazla Adsense geliri sağlarlar. Kaliteli Adsense geliri sağlayan site türleri genel olarak şöyledir:

Forum Siteleri

İnsanların bir konu üzerinden tartışmak için bir araya geldiği siteler forum siteleridir. Forum siteleri kaliteli Adsense geliri sağlayan site türlerinin başında gelmektedir. İlgi çekici bir konu hakkında forum sitesi açıp birçok insanın siteye giriş yaparak konu hakkında tartışmasını sağlarsanız sitenize giriş trafiğini artırabilirsiniz. Bu sayede Adsense reklamlarının görülmesini artırarak kaliteli ve düzenli Adsense gelirine sahip olabilirsiniz.

Forum sitelerinin güzel yanı, içeriği doğrudan ziyaretçilerin üretmesidir. Forum siteleri kurarken ilgi çekici konular olarak oyun, ünlüler hakkında fan grupları, siyasi konular, magazin gibi konuları göz önünde bulundurabilirsiniz. Ancak Adsense gelirinizin seçilen temel konuyla da doğru orantılı olduğunu unutmayın. Bu bağlamda finans, para, iş fikirleri gibi konularda yayın yapan sitelerin gelirleri daha fazla olmaktadır.

Niş Blog Siteleri

Niş blog siteleri de kaliteli Adsense geliri sağlayan site türlerindendir. Kuracağınız blog sitesinde hayata geçireceğiniz misafir yazarlık tarzı bir sistem sayesinde sitenize hem siz hem de kullanıcılar düzenli olarak içerik ekleyebilir. Bu sayede blog sitenize düzenli olarak yeni içerikler girilecek ve kullanıcıların etkileşimi ve katılımı sayesinde Google Adsense reklamları daha fazla görülecektir. Kullanıcılar arasında etkileşimi yüksek olabilecek gezi, yemek, teknoloji, sağlık, magazin veya makyaj kategorileri en önemli kategorilerdir. Bu temel kategoriler içerisinden niş bir konuya odaklanırsanız geliriniz birkaç kat artabilir. Google ile çalışan reklam verenler niş alanda yapılan yayınlar için çok daha fazla reklam bedeli ödemektedir.

2019 yılında yapılan bir araştırmaya göre en çok Google Adsense reklam gelirine sahip olan siteler listesinin ilk 10’unda altı tane blog sitesinin bulunduğunu görmekteyiz. İlk on içerisinde ikinci sırada olan www.mashable.com sitesi teknoloji-gündem-yaşam tarzı ve iş dünyası hakkında bilgiler sunan bir blog sitesidir ve aylık ortalama Google Adsense geliri 1.3 milyon dolardır. www.listverse.com sitesi de çeşitli konular ve alanlarda top 10 listesi sunarak Google Adsense aracılığı ile ayda 150.000 dolar kazanmaktadır. Örneklerde de görüldüğü gibi blog siteleri kaliteli Google Adsense geliri sağlayan site türlerinin başında gelmektedir.

Yukarıda belirttiğimiz blog ve forum sitesini kurar iken bazı önemli noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Sitelerinizde yer alacak konuların ilgi çekici olması, insanların tartışmaktan zevk alması ya da içeriklerin bilgilendirici olması kazancınızı etkileyen faktörlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir